Preskočiť na obsah

Obec v kocke

Počet obyvateľov

195

Rozloha

410 ha

Prvá písomná zmienka

v roku 1828

Samosprávny kraj


Trnavský

Okres


Senica

Región


Záhorie

V súčasnosti sa obec stále rozvíja a rozrastá. Práve sa buduje vodovod. Starostom obce je Rastislav Nemečkay, okrem neho na Obecnom úrade pracuje aj jedna ekonómka Mária Šebestová.
Pod Obecný úrad patrila aj materská škôlka, ktorá bola  neskôr zrušená. V dedine sú aj hostinec a potraviny . Žije tu veľa známych ľudí. Napr. Peter Rúfus (slovenský herec ) Patrik Pašš ( režisér ) Aurélia Štefanková ( matka Petry Štefankovej ) Boris Farkaš (herec). Je tu malebná príroda. V okolí sú skoro samé lesy, kopce a v diaľke sú vidieť Malé Karpaty.

Žijú tu najmä diviaky jelene bažanty srnce líšky veveričky… V okolí dediny je jedna kaplička ktorá je zasvätená Márii Magdaléne. Pri nej sa rozprestierajú asi 200 rokov staré duby. Za ňou je protiatómový kryt ktorý je 50m od kapličky Vedľa Márii Magdalény je malá dedina Habány.
Pod borom u cigáňa je bývalé kúpalisko v ktorom sa občania nekúpu lebo je veľmi znečistené.  Sú tu veľmi krásne domy, dôkazom toho je aj jeden rodinný dom kováča, ktorý je zaujímavý tým že všade v okolí domu sú  kovové predmety. Ľudia ho preto nazývajú „Železný dom“. Deti ktoré v obci žijú tu nemajú Základnú školu a ani Materskú školu preto cestujú autobusom do  Lakšárskej Novej Vsi.

       Z významnejších objektov možno uviesť kostol zasvätený Panne Márii ružencovej, obecný úrad, kultúrny dom, miestna knižnica, požiarna zbrojnica, klub mládeže, detské ihrisko pri bývalej materskej škole, predajňa rozličného tovaru a pohostinstvo s príjemným posedením vonku pod prístreškom.

      Na okraji chotára je z kopca prekrásny výhľad na celé okolie, lemované z diaľky pohorím Malé Karpaty.

      Obec je plne splynofikovaná a buduje sa vodovod. Obyvatelia si život spestrujú rôznymi kultúrnymi a športovými aktivitami. Najmä pre deti i mládež sa konajú rôzne táboráky, požiarne cvičenia, športové dni a samozrejme pre všetkých tanečné zábavy, ako i tradičné obecné zabíjačky.  Nechýbajú ani fašiangové sprievody, stavania „máje“, mikulášske posedenia……